Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /events/wp-content/plugins/essential-grid1/includes/item-skin.class.php on line 1041
Szczecin 2015 – Squash Pod Żaglami – Squash Zone Events

Warning: A non-numeric value encountered in /events/wp-content/themes/n7-golf-club/fw/core/core.reviews.php on line 210

Szczecin 2015 – Squash Pod Żaglami

Podczas prestiżowych regat Baltic Tall Ships Regatta 2015 r., w obecności kilkuset tysięcy osób odwiedzających teren imprezy, odbyła się udana próba pobicia rekordu Guinnessa.

Dotychczasowy najlepszy wynik w graniu non stop, w systemie „best of 5”, każdy set do 11 punktów, przez jednego zawodnika wynosił 69 meczy. Dokonał tego Brytyjczyk David Lloyd w 2011 roku. W sobotę, 13 sierpnia o godzinie 21:00, na szklanym korcie ulokowanym naprzeciwko Wałów Chrobrego, w sercu finału regat, rozpoczął się wyczerpujący maraton, którego celem było pobicie rekordu.

Celem było 100 meczy. Jeden zawodnik, 100 rywali, którzy grają non stop. Gladiatorem na korcie był Piotr Misiło, zawodnik Polskiej Federacji Squasha, numer 1 w Polsce w kategorii wiekowej 40+. Do bicia rekordu przygotowywał się przez kilka miesięcy (115 treningów w 130 dni!), intensywnie ćwicząc i doskonaląc kondycję.

Rywalizacja na korcie trwała 17 godzin 1 minutę 20 sekund, przez całą noc z soboty na niedzielę, aż wczesnego popołudnia. Piotr Misiło rozegrał w sumie 100 meczy, 336 setów i zdobył 5632 punkty. Najkrótszy mecz trwał 6 minut 9 sekund, najdłuższy 20 minut 6 sekund. Misiło zwyciężył w 85 ze 100 rozegranych meczy. Swoje osiągnięcie Piotr Misiło zadedykował Czarkowi Kusemu, szczecińskiemu zawodnikowi, który zginął tragicznie przed kilkoma miesiącami.

Każdy z zawodników z którym rywalizował bohater wieczoru wpłacił 80 pln na cele charytatywne, dzięki czemu zebrano prawie 10 tys pln na Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”.