Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /events/wp-content/plugins/essential-grid1/includes/item-skin.class.php on line 1041
Gdańsk 2016 – Squash Zone Tour – Squash Zone Events

Warning: A non-numeric value encountered in /events/wp-content/themes/n7-golf-club/fw/core/core.reviews.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /events/wp-content/themes/n7-golf-club/fw/core/core.reviews.php on line 210
Gdańsk 2016 – Squash Zone Tour

W dniach 21-24 stycznia 2016 roku Trójmiasto gościło wyjątkowe wydarzenie sportowe: Squash Zone Tour 2016. Przez cztery dni kibice i goście podziwiali występy najlepszych graczy, sprawdzali swoje umiejętności pod okiem fachowców, bawili się w konkursach i pokazach artystycznych.

Główną areną zawodów była Galeria Bałtycka, a cała impreza zainicjowała serię pokazowych turniejów pod szyldem Polska kontra Reszta Świata, które przez cały rok rozgrywane będą w specjalnie przygotowanych, pełnowymiarowych szklanych kortach w prestiżowych galeriach handlowych w dużych miastach Polski.

Galeria handlowa to w naszych czasach odpowiednik dawnej agory: codzienne miejsce spotkań rzeszy ludzi. Organizacja turnieju w takim obiekcie to zatem znakomita okazja zaciekawienia oryginalną dyscypliną sportu i szerokiego jej promowania w bardzo atrakcyjnej formie.

Już pierwszy dzień imprezy (21 stycznia) przyniósł niezapomniane wrażenia. Zwłaszcza najmłodszym, którzy mieli wyjątkową okazję do poznawania tajników squasha pod opieką znakomitych trenerów. Na szklanym korcie Galerii Bałtyckiej młodzież ćwiczyła pod okiem Andrzeja Lasoty i Agnieszki Kosińskiej. Zainteresowanie było naprawdę duże, a zaangażowanie i radość na twarzach pozwalają z nadzieją myśleć o sportowej przyszłości niektórych młodych adeptów squasha. Ten dzień to jednak atrakcje nie tylko dla najmłodszych. Na szklanym korcie zagościć mógł dosłownie każdy, kto miał taką ochotę. Wystarczyło podejść by pobrać bezcenne nauki techniki, siły i precyzji, no i stać się na parę chwil squashowym wojownikiem. Przy odrobinie śmiałości można było przeżyć wspaniałe sportowe emocje i cieszyć się razem z rodziną czy znajomymi swoim debiutem w tej pięknej dyscyplinie. Kto wie, może w niektórych treningach widzieliśmy pierwsze kroki na drodze od przypadkowego przechodnia do squashowego czempiona?

Drugi dzień, czyli piątek 22 stycznia, to kolejna dawka pozytywnych emocji. Od rana młodzi kandydaci na sportowe gwiazdy trenowali razem z wyjątkowymi gośćmi: Akademią Artura Siódmiaka. Było się zatem od kogo uczyć! Młodzież mogła poznać tajniki dobrego rzutu i dowiedzieć się, jak uzyskać odpowiednią jego moc. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości i ćwiczyć precyzję, dynamikę i siłę. Treningi były znakomitą okazją do zdrowej rywalizacji, pokazania się w gronie rówieśników i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Zadowolone miny uczestników upewniały organizatorów, że impreza była świetnym pomysłem na promocję squasha w bliższej i dalszej perspektywie.

Tymczasem piątkowe popołudnie należało już do prawdziwych profesjonalistów. Zawodnicy najwyższej klasy krajowej i europejskiej zmierzyli się o godzinie 17:00 w pierwszej rundzie specjalnego pojedynku Polska kontra Reszta Świata. Nasz kraj reprezentowali świetni gracze: Łukasz StachowskiPrzemysław Atras i Marek Wojnarski. Ich rywalami byli jednak bardzo wymagający zawodnicy: Domagoj Spoljar z Chorwacji, Szkot Chris Shinnie i Izraelczyk Daniel Poleshchuk. Pierwszy z nich to 11-krotny mistrz swojego kraju! Nie mogło więc być łatwo, ale doping kibiców i gorąca atmosfera pomagały stawiać dzielnie czoła utytułowanym przeciwnikom. W trzech pojedynkach zanotowaliśmy jeden sukces: Przemysław Atras pokonał Domagoja Spoljara3:1. Ogólny bilans dnia to jednak 1:2 w bezpośrednich meczach.

Przez cały dzień organizatorzy fundowali wszystkim widowiskowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Można było między innymi wygrać prestiżowe „Ferie z Oplem Adamem” pod patronatem Opel Serwis Haller. Dodatkową atrakcją dla gości były widowiskowe pokazy Szkoły Gimnastyki Sportowej.

Weekend rozpoczęliśmy kolejnymi pokazami Szkoły Gimnastyki Sportowej, konkursami i treningami, które przyciągały rzesze gdańszczan. Skala zainteresowania mieszkańców i gości była imponująca! Hitem dnia była oczywiście kolejna runda batalii Polska – Reszta Świata. Ostatecznie nasi zawodnicy polegli w stosunku 2:7, warto jednak zauważyć klasę rywali i docenić fakt, że w podobnym pojedynku (w sierpniu ubiegłego roku w Bielsku-Białej) polegliśmy aż 1:7. Jest więc zauważalny postęp w naszej grze. Co oczywiście nie zmienia faktu, że przed polskimi zawodnikami wciąż sporo sportowej pracy. Cieszy nas jednocześnie organizacyjny, promocyjny i szkoleniowy rozwój squasha. Dla porządku odnotujmy drugi zwycięski pojedynek: niedzielny triumf Marka Wojnarowskiego nad Chorwatem Domagojem Spoljarem 3:1. Szczegółowe wyniki wszystkich meczów trójmiejskiej imprezy są dla Was dostępne pod linkiem tutaj. Serdecznie zapraszamy!

Równocześnie z międzynarodowymi pojedynkami Galeria Bałtycka gościła uczestników rozgrywek krajowych. Kibice oglądali spotkania w ramach SquashLiga.pl. Nie zabrakło więc pozytywnych emocji na każdym możliwym poziomie: od amatorskiego do profesjonalnego, od krajowego po międzynarodowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: stali sympatycy, przyszli kibice i zawodnicy, przypadkowi przechodnie.

 

 

Facebooktwitterby feather

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *