Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /events/wp-content/plugins/essential-grid1/includes/item-skin.class.php on line 1041
Szczecin 2016 – Squash Zone Events

Warning: A non-numeric value encountered in /events/wp-content/themes/n7-golf-club/fw/core/core.reviews.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /events/wp-content/themes/n7-golf-club/fw/core/core.reviews.php on line 210
Szczecin 2016

W dniach 07-10 kwietnia zakończył się drugi z cyklu Squash Zone Tour 2016 event, łączący sportowe emocje i pokazy artystyczne. Niezwykle widowiskowy turniej „Polska kontra Reszta Świata” przysporzył wielu emocji nie tylko zgromadzonym w Galerii Kaskada widzom, ale także zawodnikom. Czterodniowy event pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki p. Witolda Bańki i Polskiej Federacji Squasha sprawił, że w Szczecinie było sportowo, było głośno, było ekstremalnie!

Impreza była prawdziwym świętem sportu. Wszystko zaczęło się już w czwartek 07 kwietnia od zajęć dla najmłodszych. Okazję do tego by sprawdzić czym jest squash, miała młodzież szkolna. Na szklanym korcie w Galerii Kaskada, o swojej dyscyplinie opowiadali trenerzy: Ania Ciarkowska, Marcin Szopa jak również instruktor klubowy Maciej Sienkiewicz. Ćwiczenia na korcie zostały poprowadzone z użyciem specjalnych piłek oraz odpowiednio dobranych pod względem wagi i długości rakiet. Młodzi adepci squasha poznali zasady współpracy, współzawodnictwa i rywalizacji zgodnie z duchem „fair play”. 

Drugi dzień, czyli piątek 08 kwietnia, to kolejna dawka sportowych emocji. Specjalnie przygotowane treningi dla młodzieży przeplatały się z informacjami na temat squasha i jego historii. Frekwencja dopisała w każdej kategorii wiekowej. Mimo dużego zmęczenia wszyscy wychodzili z kortu z uśmiechem na twarzy. W ciągu dwóch dni, lekcje wychowania fizycznego odbyło bowiem blisko 300 dzieci z lokalnych szkół. Pozytywne sportowe emocje oraz mnóstwo uśmiechów były dobrymi prognostykami przed  sobotnią i niedzielną rywalizacją w turnieju EYE Squash Zone Cup kat. B+ pod patronatem Polskiej Federacji Squasha.

Squash Zone Tour to jednak atrakcje nie tylko dla najmłodszych. Kilkudniowy event obfitował w wiele emocji. Po raz kolejny zawodnicy najwyższej klasy krajowej i europejskiej zmierzyli się w pojedynku „Polska kontra Reszta Świata”. Zawody miały bardzo silną obsadę. Nasz kraj podobnie jak ostatnio reprezentowali: Łukasz StachowskiPrzemysław Atras i Marek Wojnarski. Po stronie rywali znaleźli się: Domagoj Spoljar z Chorwacji, Szkot Chris Shinnie i Pavel Sladeczek – zawodnik z Czech. We wszystkich pojedynkach zanotowaliśmy trzy sukcesy. Próbę nerwów i  umiejętności najlepiej wytrzymał: Przemysław Atraspokonując Domagoja Spoljara 3:0. Takim samym wynikiem zdeklasował rywala Marek Wojnarski. Polskiego honoru dzielnie i, jak się okazało, skutecznie bronił Łukasz Stachowski, który w rywalizacji z Pavelem Sladeckiem wygrał 3:1. Ogólny bilans wszystkich spotkań to jednak 3:6 w bezpośrednich meczach. Warto jednak zauważyć klasę rywali i docenić fakt, że w poprzednim pojedynku (w styczniu tego roku w Gdańsku) przegraliśmy 2:7. Jest więc zauważalny postęp w grze naszych zawodników. Szczegółowe wyniki wszystkich meczów są dla was dostępne pod linkiem tutaj.

Równocześnie z międzynarodowymi pojedynkami, Galeria Kaskada gościła uczestników rozgrywek krajowych. Kibice oglądali spotkania w ramach turnieju EYE Squash Zone Cup kat. B+. Nie zabrakło więc pozytywnych emocji na każdym możliwym poziomie: od amatorskiego do profesjonalnego, od krajowego po międzynarodowy. Wyniki wszystkich spotkań pod linkiem tutaj. W ciągu dnia szklany kort był do dyspozycji klientów galerii. Każdy kto wyraził ochotę mógł zadebiutować w tej pięknej dyscyplinie w towarzystwie dostępnego na miejscu instruktora. Dodatkową atrakcją dla wszystkich zgromadzonych były widowiskowe pokazy Szkoły Gimnastyki Sportowej.

Impreza udała się zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Nie sposób ukryć, że bardzo cieszymy się z zaangażowania kibiców. Atmosfera podczas tych spotkań była wyjątkowa. Dziękujemy za udział w drugiej odsłonie eventu Squash Zone Tour 2016 miejscowym graczom i inicjatorom lokalnych squashowych wydarzeń. Podziękowania chcielibyśmy złożyć również wszystkim tym, bez których ta wspaniała impreza nie doszłaby do skutku. Specjalne, honorowe wyróżnienia należą się współorganizatorom, czyli Galerii Kaskada. Jesteśmy wdzięczni za cztery dni niezapomnianych wrażeń. Ciepłe słowa kierujemy także do pozostałych partnerów: Szczecińska Energetyka CieplnaFizjolineOS1stBenefit SystemAutoMaksIt SerwisReservise.comBest Of FivePrintdreamErakiety.comSportPlus SzczecinCentrum kwiatoweMc Donald`s Galeria Kaskada, Sphinx Restauracje i Szczeciński squash amatorski.

Facebooktwitterby feather

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *