Warning: A non-numeric value encountered in /events/wp-content/themes/n7-golf-club/fw/core/core.reviews.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /events/wp-content/themes/n7-golf-club/fw/core/core.reviews.php on line 210
Katowice 2016 – Squash Zone Tour

Od poniedziałku (11.07.2016) do niedzieli (24.07.2016), po raz pierwszy w Katowicach odbył się  wyjątkowy squashowy event przeprowadzony na szklanym korcie, usytuowanym na Placu Słonecznym Galerii Silesia.

W ramach inicjatywy promującej sportowy tryb życia, pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki p. Witolda Bańki i Polskiej Federacji Squasha, w Katowicach został przeprowadzony czternastodniowy event potwierdzający, że w squasha może grać każdy.

W lokalnych klubach i na squashowej szklanej arenie (do tej pory stawianej w Nowym Jorku, Rzymie, Kairze przy piramidach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu), usytuowanej w Galerii Silesia, zostały przeprowadzone m.in. zajęcia sportowe dla zaproszonych dzieci w ramach organizowanych półkolonii, finały turniejów pod patronatem Polskiej Federacji Squasha, finały turnieju juniorskiego pod Patronatem Polskiej Federacji Squasha oraz rozgrywki i treningi lokalnych graczy.

Dla mieszkańców i każdej chętnej osoby, zostały przeprowadzone liczne i atrakcyjne konkursy – na specjalnie przygotowanej siatce, na szklanym korcie pod okiem wykwalifikowanego instruktora i wokół kortu w strefach przygotowanych przez Partnerów wydarzenia.

Jako główna atrakcja, w dniach 21-24.07. (czwartek – niedziela), w klubie Squash & More w okolicznej miejscowości Orzech oraz w godzinach wieczornych (od godz.20) na szklanym korcie usytuowanym w Galerii Silesia ( na zewnątrz Galerii – Pl. Słoneczny) odbyły się mecze w ramach międzykontynentalnego turnieju pod patronatem Professional Squash Association ( odpowiednik tenisowego turnieju ATP).

 

Squash Zone Tour vol.3 w Katowicach to część cyklu wydarzeń, którego celem jest popularyzacja i zwiększenie zainteresowania dyscypliną sportu, jaką jest squash. Wcześniejsze wydarzenia miały miejsce w Gdańsku, Szczecinie , a kolejne planowane jest już w paździerrniku w poznańskiej Galerii City Center.

 

 

Facebooktwitterby feather

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *